
A sorozat célja, hogy olyan munkajogi alapismereteket adjon át, amit egy vezető szakirányú képzettség híján csak a gyakorlatban tanulhat meg. Ez a tapasztalatszerzés jó iskola, de néha téveszméket tart fenn, és olyan döntésekhez vezet, melyek egyszerűen helytelenül kialakult szokásjogon alapulnak és alapos tárgyi ismereteken.
Olyan témákat választottunk a sorozat egyes alkalmainak alapjául, melyek a vezetői irányítás és ellenőrzés lényegi részét képezik. A témaköröket gyakorlatorientáltan alakítottuk ki és több alkalomra terveztük.
Eddigi tapasztalataink szerint azok a rendezvényeink népszerűek, ahol az előadók „jogesetszerűen” dolgozzák fel a változásokat. Ezért követjük a bevezetett gyakorlatot és olyan szemináriumokat szervezünk a 2022. évben is, ahol előre kidolgozott és összetett munkajogi helyzeteket, „jogeseteket” küldünk meg előre a jelentkezőknek. A jogeseteket pedig közösen oldjuk meg. Ezzel szeretnénk megmutatni a résztvevőknek azt, hogy a különböző munkahelyi szituációkban milyen tényezők relevánsak, és melyek nem. Természetesen együtt körbejárjuk a vonatkozó jogi szabályozást is, végül pedig közösen megoldásokat keresünk a felvetett problémákra.
TÉMAKÖRÖK
- a rendkívüli munkavégzés fogalma
- pótlékok és átalányok
- ügyelet és készenlét
- a rendkívüli munkaidő nyilvántartása
- korlátok a rendkívüli munkaidő elrendelésénél
- az igényérvényesítés nehézségei – kell-e számolnunk azzal, hogy a munkavállaló sikeres pert indít a munkáltatóval szemben?