
Kifizetőhelyi ügyintéző kollégák és a társadalombiztosítással foglalkozó szakemberek konzultációs fóruma 2022-ben
Legyen ön a legtájékozottabb tb ügyintéző!
S mindezt hogyan érheti el?
Jöjjön el Tb Ankétunkra, merthogy 2022-ben is folytatjuk gyakorlati témákban gazdag társadalombiztosítással foglalkozó ankét sorozatunkat. Az ankéton olyan témákat veszünk elő, ami a mindennapos munka elvégzéséhez szükséges, de mi, szakmabeliek szeretnek dolgok mélyére járni, tudni mi miért van úgy, érvek- ellenérvek tengerében lubickolni! Mert nem olyan egyértelmű sokszor, hogyan is kellene a jogszabályban foglaltakat értelmezni, na meg alkalmazni, és nem utolsósorban végrehajtani.
Akikkel a kérdéseit megvitathatja, érvelhet, beszélgethet – még ha csak online is – két előadónk, Dr. Bogdán Zsuzsanna és Dr. Földi Barbara, akik neve garancia a szakmai színvonalra.
TÉMAKÖRÖK
Az előadáson választ keresünk mindazon kérdésre, ami a táppénzre való jogosultsággal kapcsolatos, így részletekbe menően teljes képet kapunk a keresőképtelenségről, a betegszabadságról és táppénzre való jogosultságról.
- A keresőképtelenség igazolása (különös tekintettel a járványhelyzetre, megvizsgálva az EGT-s, illetve 3-ik állam által kiadott orvosi igazolásokat)
- A „beszélő” keresőképtelenségi kódok
- A jogi és az orvosi keresőképtelenség elhatárolása, jelentősége (jogosultság/jár/nem jár szabály kérdései a szabadság, fizetés nélküli szabadság és a „keresőképtelenség összeütközése” esetén)
- Keresőképtelenségi kódváltás és a táppénz összefüggései
- Betegszabadságra vonatkozó szabályok (betegszabadság kiadása a határozott idejű munkaszerződés, évváltás esetén, stb.)
- Táppénz a betegszabadság után
- Biztosításban töltött idő összeszámítása
- Táppénzre való jogosultság ideje, a táppénz előzmény számítása
- Mi a helyes eljárás, ha folyamatos keresőképtelenség esetén a biztosított nem adja le egy időszakra az orvosi igazolást
- Speciális jogosultsági esetek